Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOBA LEDOVÁ- OBLEVA

15. 6. 2006

 

DOBA LEDOVÁ- OBLEVA

Pokračování veleúspěšného animáku Doba Ledová již proniklo do sálů českých kin a s ním se do hráčových rukou dostává i oficiální hra. Jestliže jste si oblíbili veverku Scrata a mrzí vás, že se ve filmu objevuje jen na pár minut, hra je určena právě vám. Scrat je totiž hlavním hrdinou!

Když roku 2002 prosvištěla kinosály po celém světě animovaná komedie Doba ledová, nikdo asi netušil, jak velký humbuk udělá. Především pak zmiňovaný veverák Scrat se stal velice oblíbenou postavičkou a veškeré jeho skeče dokázaly rozesmát i toho největšího mrzouta. Proto se rozhodli producenti ze studia 20th Century Fox vytvořit pokračování. Přeci jen vidina velkého zisku tekoucího do kapes dotyčných producentů je přeci krásná. Mamut Manny, lenochod Sid a šavlozubý tygr Diego jsou zkrátka zpátky a my se můžeme vrhnout do jejich dalšího dobrodružství!

____________________________________________________________________________

Hra vychází z příběhu stejnojmenného snímku, nutno říci, že věrně, avšak již zde se může leckdo podivit. Předem musíme upozornit, že hra je především pro malé hráče a jestliže k ní budete přistupovat jako k plnohodnotnému titulu pro širokou veřejnost, nejspíše jí odepíšete během prvních pěti minut. Příběh se tedy točí okolo oblevy, hrozí tání ledovců a zaplavení krásného údolí, ve kterém žijí veškerá zvířátka i naši hrdinové. Proto je jejich hlavním úkolem zachránit kromě sebe samotných i své zvířecí přátele a odvést je tak na bezpečné místo. Toť vše. Jedná se o přesně o tu verzi příběhu, který vymyslel scénárista při ranním pití ovocného džusu či prohlížení některého z pánských časopisů. Ale co? Vadí to někomu? Možná, ovšem dětem to bude naprosto jedno a navíc budou rády, že uvidí ještě větší počet veselých postaviček a tím pádem i více humorných scének.

Žánrem hry se stává typická hopsačka à la Rayman. Jestliže jste se někdy s tímto mužíkem setkali, jistě víte, co vás čeká. A tak budete se Scratem procházet mnoha rozličnými úrovněmi, kterých je celkově ve hře rovných 10. Během nich posbíráte několik stovek tolik oblíbených žaludů a splníte mnoho úkolů a miniher, kterým jsme věnovaly závěrečný odstavec. Proto navštívíte ledová prostranství, studenou řeku plnou zmrzlých ledových ker, stejně tak všemožné jeskyně, ale i roztátý les a různé krajinky poseté rozkvetlými květinami, dostanete se dokonce i do žaludku obrovské velryby. Výjimku netvoří ani nepříliš vlídně vypadající bažiny či temné podzemí plné pavouků a království lenochodů. Každé prostředí má své obyvatele a zároveň i vaše nepřátele. Během putování tak můžete narazit na lední medvědy, otravné brouky hovnivály, divoká prasata, zákeřně se smějící opice, ozubené rybičky, nepopsatelné rosolovité tvory uvnitř velryby, odporné pavouky, ještěrky, žáby... Je toho zkrátka moc a to je jedině dobře. Všechny nepřátele můžete přemoci chlupatým ocasem a prackami, kterými se umí Scrat pekelně rychle ohánět. Při větším počtu nepřátel se dokáže ještě rychle roztočit (trochu okopírované od tasmánského čerta z Looney Tunes) a tím smést všechny okolo. Komu aby ani toto nestačilo, může vzít do pracky šutr a mrsknout ho, směr blížící se nepřítel. Krom toho, že může veverák běhat, mlátit a házet umí překvapit i dalšími pohyby. Skoky jistě nemusím představovat, stejně tak lezení po zvýrazněných místech. Někdy povrch neklouže a tak můžete rovnou vylézt na patřičné místo, jestliže však narazíte na skálu zmetka, musíte během svého lezení mačkat pravé myšítko. Potěšilo i vyčmuchávání skrytých dobrůtek. Tímto odpadají frustrující situace, poněvadž přemoci můžete opravdu každého. Nabízí se však otázka, zda v této hře může frustrující situace vůbec nastat, jelikož hra je neskutečně jednoduchá a během hraní jsem opravdu nenarazil na nějaký tužší oříšek, resp. žalud.

A TADY NĚJAKÉ FOTEČKY 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kecáš

(lenka, 21. 2. 2007 7:50)

doba ledová není pohádka.ale animovanej film jako třeba simpsnovi

kec

(lenka, 21. 2. 2007 7:48)

doba ledová

(Míša, 18. 2. 2007 18:33)

to je super pohádka